Сторінка О. Стегаря


В нашій школі вчився воїн- інтернаціоналіст Стегар Олександр, який загинув в Афганістані. В знак поваги до нього на фасадній стіні школи встановлена меморіальна дошка

 
 
 
 Біографія  Олександра Стегаря 
 
 
 

 

Олександр Стегарь 1958 року народження. Сім’я,  в якій він народився, складалась з 4 чоловік. Батько працював завідуючим Мартоніським поштовим відділенням, а мати працювала вчителем фізичної культури в Мартоніській середній школі. Саша мав брата Михайла.

Олександр регулярно відвідував школу, на уроках завжди уважно слухав пояснення нового матеріалу. Домашні завдання завжди  старанно і  уважно виконував. З цікавістю вивчав усі предмети навчальної програми.

Він багато читав художньої літератури і особливо захоплювався літературою на військово-патріотичну тематику. З дитячих років думав про військову спеціальність. Брав активну участь в житті школи і класу. Протягом цілого ряду років був старостою класу, а коли став членом ВЛКСМ, то був обраний комсоргом класу, а згодом і школи. З комсомольцями проводив бесіди, в яких закликав їх добре навчатися та виконувати добросовісно доручення.

Саша Стегарь був дисциплінованим учнем. Товаришам по класу завжди допомогав у навчанні. Всі обов’язки виконував добросовісно. Брав активну участь ув роботі шкільної виробничої бригади. Серед колективу учнів користувався авторитетом і повагою. Його ставили в приклад для інших учнів як в навчанні так і в поведінці, у виконанні громадських доручень.

Швидко минали шкільні роки…

Навчання, друзі, громадські доручення. Влітку – шкільна виробнича. Робота в полі, на току. А трудився Сашко відмінно, за що й одержував грамоти райкому комсомолу, райво. Серед цих турбот знаходив час, щоб і матері допомогти по господарству, щось полагодити.

… У матері сумні очі. В очах- сльози. І хоч стримує себе, все ж їй не легко. «Саша з малку був слухняним. – розповідає вона. Ще з дитинства він мріяв стати військовим, захищати рідну Вітчизну». І жила в серці незгасна мрія, кликала, манила, примушувала стати кращим.

Як добре, коли в людини є мрія. Коли не гасне той вогник, тоді жити набагато легше. Тоді знаєш, чого прагнеш.

І ось він – комсомолець, ватажок. Як бути? Ким бути? Тож вирішив, що головне – принциповість, дисциплінованість, справедливість. І він був таким.

Линули, як птахи дні. Ось і настав той червень, коли він став випускником. Хвилюючий світанок юності … . Вставало сонце … Попереду  життя…

В 1975 році Саша вступив до Донецького вищого політичного училища інженерних військ та військ зв’язку . З перших же днів навчання показав себе, як хороший спортсмен, чуйний товариш . В  училищі Олександр теж став молодіжним ватажком, групкосоргом. Тут же вступив у лави КПРС. За успіхи в бойовій та політичній підготовці, за високу громадську активність одного з кращих курсантів Олександра Стегаря неодноразово нагороджували Грамотами.

І ось Олексанлр Стегарь  - лейтенант, випускник училища. На плечах – лейтенантські пагони. Їх треба оправдати чесною службою, сміливістю. Молодий воїн служив в Афганістані. Добре служив, можна сказати відмінно. Служба подобалась Олександру. Він наяву бачив, як оживає мрія.

21 травня 1981 року О.Стегарь загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок, виконуючи завдання поставлене перед ним Батьківщиною.

У матері сум в очах. І гордість за сина Сашу. Його посмертно нагороджено орденом Червоної Зірки. Він гідний цієї високої нагороди.

Загорається світанок нового дня… Та не буде вже всміхатися сонячним променям Сашко Стегарь, чуйний товариш, прекрасна людина. А світанок усе розгорається, і розгорається, полумяніє, горить, як не зраджена мрія.  

 

 

 
11 лютого 2014 р. в Мартоніській ЗШ був проведений виховний захід , присвячений 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану. Захід підготувала директор школи-вчитель історії  Склярова Лілія Василівна. На заході були присутні воїни-інтернаціоналісти села Мартоноша , учні та вчителі школи, сільський голова, голова Новомиргородської РДА, голова районної ради, представники районного відділу освіти , директор СТОВ "Степове". Дякуємо  учасникам літературно-музичної композиції та  всім присутнім за  теплі слова вдячності організаторам заходу.
 
 
Фотоматеріали 

Коментарі