Український інститут книги вже традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання». Цьогоріч вона відбувалася із 04 до 10 грудня. Ця Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція має на меті консолідацію українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії. Цьогоріч гасло Акції – «Бути своїми». У Мартоніському ліцеї бібліотекарем Марунчак Л.В. був проведений захід "Обговорення улюблених літературних творів різних поколінь". Участь прийняли учні ліцею та вчителі. Цікаво було слухати покоління, які знаходяться в родинних стосунках: бабусі , онуки, сестри.